Danske Bank er officielt ”frivillighedspartner”

Danske Bank fortsætter det stærke engagement bag hele regionens sportsmandskab, Team FOG. I denne sæson får engagementet også en ny titel på CV’et, idet Danske Bank bliver Team FOGs første ”frivillighedspartner”. En del af engagementet går nemlig til at afvikle sæsonens afslutningsarrangement for de frivillige.

Bjarke Truelsen, rådgivningsdirektør i Danske Bank Næstved, fortæller:

”Jeg synes, at det er helt fantastisk at se det store frivillige engagement omkring Team FOG Næstved. Vi partnere bag holdet kommer og får så mange fede oplevelser, både selv og sammen med vores kunder, når der er events og hjemmekampe.

Mange tænker måske ikke engang over, hvor mange der er med, for der er så mange, der laver alle mulige forskellige opgaver. Men når man kommer til afslutningsfesten, kan man se det hele samlet. Og hvor er det bare fedt at se det engagement og det fællesskab, som man tydeligt kan mærke, at der er.

Det vil vi gerne bakke op om, og derfor går en del af vores engagement til Team FOGs afslutningsfest.”

Vi glæder os til en fantastisk sæson.