Vi er glade for at kunne invitere til endnu et arrangement i ”NETVÆRKET”, hvor vi byder på foredraget “3 virksomheder, +50 millioner og 20 fuck-ups” af Thomas Peder Bennedsen, stifter af Myselfie.
PROGRAMMET TEAM FOG ERHVERVSKLUB SLAGELSE:
Aftenens arrangement:
· Ankomst, registrering og hygge fra 17.00 til 17.25
· Status og orientering for Team FOG Erhvervsklub
· Foredrag med Thomas Peder Bennedsen (se præsentationen)
· Lækker forplejning (mad + drikke)
· Bordkort, netværk og facilitering
· Hyggeligt samvær med øvrige medlemmer

Thomas Peder Bennedsen:
Thomas startede som bare 14-årig sin første virksomhed med DJ firmaet Thunder-Power. Et firma, der her tyve år senere lever i bedste velgående. Flere er kommet til over årene. For Thomas er en person, der ikke er bange for at løbe efter en drøm. Og hvis han støder hovedet mod muren, rejser han sig og finder nye veje til målet.
Den energiske iværksætter er i dag CEO i photo booth firmaet Myselfie . Firmaet er bl.a. kendt fra Løvens Hule, hvor alle fem løver investerede i projektet. Myselfie har ikke bare taget Danmark med storm, men har også stor succes i udlandet bl.a. i Tyskland, Sverige og Norge.
Thomas Peder Bennedsen fortæller en iværksætterfortælling med både store succeser og store “fuck-ups”. Han har styret sine virksomheder gennem svære år i Corona-tiden, hvor alle jobs med ét blev aflyst, og der ikke var et ekstra ben at stå på.
Thomas giver et inspirerende indblik i livet som iværksætter. Han fortæller om en branche, som kræver, at man hele tiden har fingeren på pulsen, og ved, hvad der skal til for at skabe “den perfekte fest”.
Thomas er en yderst karismatisk person på en scene. Og det er uanset, om han fyrer den af som DJ eller holder foredrag.
PRAKTISKE INFORMATIONER |
Dato: Onsdag den 23. april kl. 17 Deadline for tilmelding: Onsdag den 16. april kl. 12.00 Sted for afholdelse: Vilcon Hotel & Konferencegaard, Lorupvej 44, 4200 Slagelse |