Stengel Entreprise har netop tegnet sig ind som medlem af ChampionshipClub og vi glæder os over at se direktør Søren Wollesen i Team FOG Erhvervsklub ved kampe, Partnerevents og netværksarrangementer.
Søren Wollesen fortæller: ”Vi har været med før og har altid været utrolig glade for at være en del af Erhvervsklubben. Bare det sidste år har vi fuldt udviklingen som vi ser som værende meget positiv og vi glæder os derfor til rigtig mange gode Team FOG timer i den kommende sæson.”
I kan læse mere om Stengel Entreprise i nedenstående.
Stengel Entreprise præsenterer:
I de forløbne år har vi opbygget en loyal kundebase både blandt de større entreprenørselskaber, hvor vi optræder som en professionel underleverandør på de store projekter og blandt boligforeninger og andre slutbrugere, hvor vi ikke bare klarer alt det udendørs, men også agerer sparringspartner i beslutningsprocessen så omgivelserne planlægges og vedligeholdes bæredygtigt og fremtidssikret.
I dag ledes Stengel Entreprise A/S af Søren Wollesen og Jørgen Stengel, der i samarbejde med en stærk bestyrelse dagligt implementerer den strategi, der skal sikre en fortsat vækst, som kan bruges til at udvikle organisationen på et solidt økonomisk fundament.
Kvalitet til tiden:
Vi vil være den kvalitetsbevidste samarbejdspartner og leverandør, da tilfredse kunder er grundlaget for vores fortsatte vækst.
Vores grønne smiley fra Arbejdstilsynet vidner om, at vi lever op til arbejdsmiljøloven.
Vi tager vores rolle i samfundet alvorligt. Derfor uddanner vi løbende lærlinge, ligesom vores faste personale jævnligt kommer på efteruddannelse, så vi fastholder vores høje kvalitet.
