Kære medlem af TFN Executive Club.
Vi har hermed fornøjelsen af at kunne invitere til sæsonen første arrangement i TFN Executive Club. Vi glæder os til at præsentere de øvrige foredragsholdere for den kommende sæson ved arrangementet.
Sæsonens første foredragsholder er med iværksætter og erhvervscoach Brian Nielsson.
Arrangement afholdes:
Tirsdag den 10. oktober kl. 17.30
Aftenens arrangement indeholder:
– Ankomst, registrering og hygge fra 17.30 til 17.55
– Foredrag med Brian Nielsson (se præsentationen)
– Lækker forplejning i form af 4 retters menu med tilhørende vine på byens gourmetrestauration, B-Spis
– Hyggeligt samvær med øvrige medlemmer
Praktiske informationer:
Dato: Tirsdag den 10. oktober kl. 17.30
Deadline for tilmelding: Onsdag den 4. oktober kl. 12.00
Sted for afholdelse: B-Spis, Sct. Peders Kirkeplads 9, 4700 Næstved

BRIAN NIELSSON
Brian Nielsson er iværksætter og har grundlagt flere succesrige virksomheder. Den første virksomhed så dagens lys i 1988, hvor Brian Nielsson etablerede reklame- og marketingbureauet O´Brian Marketing, der voksede til et mellemstort internationalt selskab med afdelinger i Danmark og Sydafrika.
I 1999 etablerede Brian Nielsson Handstep. Handstep blev en af de mest erfarne udbydere af mobil rådgivning, applikationsudvikling og enhedsstyring i Europa til både den offentlige sektor og private virksomheder. Handstep var Gazelleselskab i 4. år i træk. Brian Nielssons drev og ambition var tydelig i hans ungdom. Fra 1985 til 1990 var han på
landsholdet i kajakroning og repræsenterede Danmark ved verdensmesterskaberne i Canada, Tyskland og Bulgarien.
Brian Nielsson har siden hjulpet flere virksomheder indenfor områderne forretningsudvikling, salgs- og marketingstrategi og opbygning af stærke virksomhedskulturer. I dag træner Brian Nielsson mennesker i at blive 100% nærværende og mentalt skarpe. Det gør han ved at undervise i værktøjer til at implementere nye vaner.